Životopis

Narodil jsem se 20.05.1963 ve Slavičíně. V roce 1978 jsem ukončil povinnou základní devítiletou školní docházku v ZŠ Brumov - Bylnice. Následně jsem nastoupil do IPS Brno obor automechanik, kde jsem své vzdělání v roce 1981 ukončil výučním listem. Od roku 1982 - do 1984 jsem absolvoval základní vojenskou službu - VÚ Přerov - řidič, mechanik. V roce 1986 jsem nastoupil k Policii České republiky (dříve SNB) a zahájil studium na Praporčické škole v Brně, kterou jsem v roce 1988 ukončil maturitní zkouškou. V roce 1993 mé studium pokračovalo na Policejní akademii v Praze, Akademii Policajného zboru v Bratislave, Karlově univerzitě v Praze, Univerzitě Palackého v Olomouci, postupně jsem získal akademický titul: Bc., Mgr, a JUDr. Své znalosti jsem rozšiřoval celoživotním vzděláváním. 

Jsem šťastně ženatý a s manželkou máme 4 dospělé děti - 3 syny a 1 dceru. Můj zdravotní stav je dobrý. Mám zkušenosti se správcovstvím objektů v oblasti cestovního ruchu, v pohostinství, ubytovací služby, autobusová doprava. Vlastním řidičský průkaz všech skupin včetně profesního osvědčení. Jsem myslivec a sběratel zbraní.

Mezi oblasti mé pracovní kariéry patří především práce ve státní správě - Policie České republiky, kde jsem získal zkušenosti jak v oblasti státní správy tak samosprávy.

Před nástupem na vojenskou základní službu jsem pracoval jako automechanik, po základní vojenské službě od roku 1984 do roku 1986 jako traktorista v JZD Javorník ve Štítné nad Vláří. U Police České republiky jsem pracoval od roku 1986 do srpna 2014. Po základní odborné přípravě jsem od července 1988 do konce roku 1990 zastával základní funkci na Obvodním oddělení policie Valašské Klobouky. V letech 1991 - 1992 jsem byl jmenován vyšetřovatelem Okresního úřadu vyšetřování ve Zlíně. Od srpna 1992 do května 1996 jsem vykonával funkci vedoucího Obvodního oddělení policie Valašské Klobouky. Poté jsem byl ustanoven na funkci zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ve Zlíně. Koncem roku 2001 jsem se zúčastnil výběrového řízení a od ledna 2002 ustanoven na pozici ředitele Okresního ředitelství policie v Hodoníně. Koncem roku 2002 jsem byl převeden na funkci ředitele Městského ředitelství Policie v Brně. V únoru 2008 jsem se zúčastnil výběrového řízení na pozici náměstka Krajského ředitele policie Jihomoravského kraje, kde jsem byl následně ustanoven. Po zřízení nových policejních krajských ředitelství jsem od 1.1. 2010 zastával funkci náměstka ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. 

V roce 2014 jsem byl lídrem za nezávislé kandidáty pro bezpečnost, zdraví a prosperitu ( BEZAP), kde jsme získali 5 mandátů - zastupitelů. V roce 2018 jsme rovněž za nezávislé BEZAP získali 5 mandátů - zastupitelů. Po celá tato volební období jsme v opozici.

Velmi rád cestuji a přitom poznávám atmosféru a fungování městských metropolí. Relaxem je pro mě především rodina a sečení trávy.

Nicméně jsem také velmi aktivním sportovcem. Rád hraji tenis, lyžuji a plavu. Od roku 1969 do roku 1992 jsem byl aktivním fotbalistou v našem městě a hrál jsem tehdy za TJ MEZ Brumov . V roce 1973 jsem začal aktivně hrát hokej za mládežnický hokejový tým TJ Sokol Valašské Klobouky, kde jsem působil do roku 1981. V roce 1984 jsem se podílel na obnovení hokejového oddílu v TJ Mez Brumov a stal jsem se předsedou. Založili jsme tým žáků a mužů s každoroční účastí ve Sdruženém okresním přeboru. Od roku 1985 jsme na sídlišti Rozkvět v Brumově vybudovali a provozovali přírodní zimní kluziště s osvětlením a navázali na tradici našich otců. V roce 1991 jsme založili samostatné občanské sdružení HC Mez Brumov, kde jsem byl zvolen prezidentem, tuto funkci zastávám doposud s názvem Hokejový club BBBSS, z.s.  

Od roku 2007 do roku 2009 jsme jako HCBBSS budovali malý krytý zimní stadion doslova na zelené louce, který slouží doposud všem lidem a především dětem 365 dní v roce.

V období 2012 - 2016 jsem se podílel v Brumově na sídliště Družba na vybudování sportovního a rehabilitačního centra ( bývalé Alfa centrum) s provozní dobou 365 dní v roce - dnes SPORT AKADEMIE, z.s. . Podílel jsem se na vybudování zdravotnického zařízení - rehabilitace, které je v provozu od roku 2017 šest dnů v týdnu především pro naše občany, ale i pro občany blízkého okolí. Tím se zlepšila zdravotní péče a dostupnost našich spoluobčanů.

Jsem držitelem platné licence "B" hokejového trenéra a trvalou licencí hokejového rozhodčího.

Mimo lední hokej a fotbal jsem byl v letech 1998-2013 také aktivním motokrosovým jezdcem a mezi mé velké úspěchy zmíním především vítězství na světových policejních a hasičských hrách WPFG - (WORLD POLICE AND FIRE GAMES) Barcelona 2003 - a v roce 2005 - Quebec- Canada.

V Brumově vlastníme po rodičích dvougenerační rodinný dům, který jsme v roce 2005 zrekonstruovali a kde bydlíme společně se synem a snachou.

V roce 2018 jsme s manželkou koupili v Chorvatsku půldomek a v roce 2021 na hypotéku sousední rozestavěný domek, který postupně dokončujeme. Máme velkou rodinu a spoustu přátel, nejedná se v žádném případě o komerční využití. Naše nemovitost se nachází 30 km od města Zadar na okraji malé obce do 650-ti obyvatel mimo vyhlášené rekreační oblasti.